W wykonywanych aplikacjach meblowych oferujemy zastosowanie różnego rodzaju szkieł i luster. Lustra mają wymiary maksymalne 260 cm x 200 cm, lacobel i matelac 200 cm x 200 cm. Oczywiście przycięte mogą być do dowolnych rozmiarów. Podczas montażu zabezpieczane są poprzez użycie folii zabezpieczającej, którą przykleja się z tyłu lustra lub naklejenie lustra lub lacobelu na płytę meblową o grubości kilku milimetrów. Dzięki temu lustro jest sztywne i bezpieczne. Oferujemy także hartowane szkło lakierowane w wersji Lacobel T.

Uwaga: nie jesteśmy dystrybutorem ani hurtownią szkła, wykorzystujemy je tylko we własnych realizacjach.

Lacobel to szkło pokryte z jednej strony lakierem o wysokim połysku. Występuje ono w bogatej gamie kolorystycznej, którą prezentujemy poniżej. Szkło to jest łatwe w utrzymaniu i odporne za działanie promieniowania UV. Lakier używany do pokrycia szkła jest ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska. Lacobel stosowany jest głównie jako materiał wypełniający wnętrza pomieszczeń oraz elementy meblowe. Doskonale sprawdza się w drzwiach szaf oraz jako zabezpieczenie ściany nad blatem mebli kuchennych. Lacobel montowany jest zawsze szklaną stroną na zewnątrz, tak aby warstwa lakieru była zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi i możliwością porysowania. Materiał ten doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na działanie wody, pary wodnej czy tłuszczu. Szkło łatwo daje się wyczyścić w przeciwieństwie do np. fug. Lacobel ze względu na swe nowoczesne wzornictwo oraz walory praktyczne jest bardzo chętnie wybieranym materiałem do wypełnień w meblarstwie.

Matelac to z kolei szkło pokryte lakierem o matowym wykończeniu. Nie jest ono tak połyskujące jak lacobel. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez trawienie szkła kwasem. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się szkło o satynowej powierzchni i atrakcyjnej oraz łagodnej ziarnistości. Wszystkie pozostałe właściwości matelacu są identyczne ze szkłem typu lacobel.

Przykłady zastosowania szkła lacobel lub matelac w meblarstwie:

  • wypełnienie drzwi szaf wnękowych,
  • okładzina ściany nad blatem mebli kuchennych,
  • panele ścienne w łazience,
  • tablice do pisania markerami suchościeranymi,
  • blaty stołów lub barów,
  • półki meblowe,
  • szklane stojaki,
  • witryny sklepowe.

Paleta kolorów Lacobel:

 

lacobel

 

Paleta kolorów Matelac:

 

matelac

 
4.1666666666667 1 1 1 1 1